plenfrdeitptes

REGATY "O ŻEGLARSKI PUCHAR IŁAWY"

Wyróżniony REGATY "O ŻEGLARSKI PUCHAR IŁAWY"

Regaty „O Żeglarski Puchar Iławy" w ramach Pucharu Polski Jachtów Kabinowych  w Iławie.

Jak co roku, w  końcówce sierpnia przybywają do Iławy na  jezioro Jeziorak załogi jachtów biorących udział w współzawodnictwie Pucharu Polski Jachtów Kabinowych. Ubiegłoroczne regaty odbyły się w dniach 25.08-27.08.2017r i były rozgrywane po raz  XXII, jest to najstarszy cykl regat  żeglarskich  w Polsce. Przez ten czas przewinęło się przez naszą imprezę  kilka set jachtów z żeglarzami  rywalizującymi w poszczególnych klasach łodzi o tytuł najlepszego sternika i załogi Polski. Brać żeglarska  tworzy  wspaniały żeglarski klimat jak i wysoki poziom sportowej rywalizacji. Impreza ta skupia  największą reprezentację ludzi uprawiających żeglarstwo.

Organizowane przez nas regaty zostały kilkakrotnie  wyróżnione  regatami roku w Polsce. Udział w nich biorą aktualni i byli mistrzowie świata jak i Europy, startują również  firmowe zespoły reklamujące stocznie oraz producentów  branży żeglarskiej. W całej historii regat PPJK  dość znaczący jej  udział  mają przedstawiciele  żeglarstwa  Pojezierza Iławskiego. I tak tytul  Mistrza Polski PPJK zdobyły załogi :

2007 - załoga  jachtu – z sternikiem  Ryszardem Osmańskim

2010 - załoga jachtu  - z sternikiem Karolem Górskim 

2015 – załoga jachtu – Zalewo z sternikiem Piotrem Matwiejczukiem i ten sam tytuł po raz drugi w 2016 r.

Te regaty to też okazja do spotkania integracyjnego  branży żeglarskiej,  gdzie podczas spotkań wieczorową porą dochodzi do konstruktywnych  kontaktów, nowych założeń i planów przekładających się na  rozwój  i współpracę  w szeroko pojętej branży  wodniackiej. 

Organizator:

PHGT”Pod Omegą” Stanisław Kasprzak

Krótka fotorelacja z lat poprzednich.

Facebook
Zapraszamy na nasz Facebook
Częściowe zachmurzenie

2°C

Iława

Częściowe zachmurzenie

Wilgotność: 88%

Wiatr: 27.36 km/h

  • 10 Gru 2018

    Rain 5°C 1°C

  • 11 Gru 2018

    Pochmurno 1°C 0°C

Licznik odwiedzin naszej strony

808193
Dziś
W tym tyg.
W tym mieś.
1989
4775
19820

Log in

create an account

fb iconLog in with Facebook