Regaty "O Żeglarski Puchar Iławy" sport, rywalizacja i dobra zabawa.

Wyróżniony Regaty "O Żeglarski Puchar Iławy" sport, rywalizacja i dobra zabawa.

Regaty „O Żeglarski Puchar Iławy" w ramach eliminacji do Pucharu Polski Jachtów Kabinowych

Jak co roku, w  ostatni weekend sierpnia przybywają do Iławy na  jezioro Jeziorak załogi jachtów biorących udział we współzawodnictwie Pucharu Polski Jachtów Kabinowych. Jest to najstarszy cykl regat  żeglarskich  w Polsce. Przez ten czas przewinęło się przez naszą imprezę  kilka set jachtów z żeglarzami  rywalizującymi w poszczególnych klasach łodzi o tytuł najlepszego sternika i załogi Polski. Brać żeglarska  tworzy  wspaniały żeglarski klimat, jak i wysoki poziom sportowej rywalizacji. Impreza ta skupia  największą reprezentację ludzi uprawiających żeglarstwo.

Organizowane przez nas regaty zostały trzykrotnie  wyróżnione regatami roku w Polsce, jako organizator eliminacji ( za regaty w roku: 2010, 2012, 2017 ). Udział w nich biorą aktualni i byli mistrzowie świata, jak i Europy, startują również  firmowe zespoły reklamujące stocznie oraz producentów  branży żeglarskiej. W całej historii regat PPJK  dość znaczący jej  udział  mają przedstawiciele  żeglarstwa  Pojezierza Iławskiego. I tak tytul  Mistrza Polski PPJK zdobyły załogi :

2007 - załoga  jachtu – ze sternikiem  Ryszardem Osmańskim

2010 - załoga jachtu  - ze sternikiem Karolem Górskim 

2015 – załoga jachtu – Zalewo ze sternikiem Piotrem Matwiejczukiem i ten sam tytuł po raz drugi w 2016 r.

Te regaty to też okazja do spotkania integracyjnego  branży żeglarskiej,  gdzie podczas spotkań wieczorową porą dochodzi do konstruktywnych  rozmów, nowych założeń i planów przekładających się na  rozwój  i współpracę  w szeroko pojętej branży  wodniackiej. 

Organizator:

PHGT”Pod Omegą” Stanisław Kasprzak

Krótka fotorelacja z lat poprzednich.

plenfrdeitptes