To już za nami. Regaty Omega Cup na 40- lecie działalności naszej firmy w krótkim podsumowaniu.

Regaty Omega Cup na 40 lecie naszej firmy to już historia, kolejny piękny moment, który długo będziemy wspominać z uśmiechami na twarzach. Przyznajemy, było to dla nas jedno z trudniejszych emocjonalnie wydarzeń, jakie organizowaliśmy przez te 40 lat.   Wydawałoby się, że mamy już wprawę i takie regaty to dla nas "bułka z masłem” jednak świadomość, że to nasza 40- stka  i że wszystko powinno być perfekcyjnie idealne, bardzo na nas ciążyła.

Wszystko zapięte na ostatni guzik, jedzonko przygotowane, wystrojona firma, załoga zwarta i gotowa do pracy, uczestnicy zjeżdżają się z całej Polski, goście dopisują,są kwiaty, życzenia i odznaczenia. Burmistrz miasta Dawid Kopaczewski uroczyście otwiera regaty, wszystko pięknie się układa.


Jednak jednego nie udało się zaplanować … warunków pogodowych sprzyjających żeglowaniu.  Sobota bez wiatru, cały dzień oczekiwań i nadziei, choć na jeden wyścig. Niestety sędzia Grzegorz wywiesił flagi AP nad A, regaty na ten dzień zakończone.

Warunki pogodowe pierowszego dnia regat widać znakomicie na fimie z otwarcia regat przygotowanym przez Marcina KłosińskiegoW sobotni wieczór przenieśliśmy regaty do Tawerny, świętowaliśmy także przy ognisku. To był piękny urodzinowy wieczór, każdy znalazł coś dla siebie były szanty, ognisko, gitary– za te chwile dziękujemy Pawłowi i Krzyśkowi, cudowne granie i klimat- była muzyka z lat 80-tych- Dominik dzięki za obecność, był smaczny poczęstunek,  tort i 100 lat zaśpiewane jeszcze przed 24 ? W niedzielę prawie o świcie śniadanko i na Jeziorak. Wiatr pozwolił na przeprowadzenie 3 wyścigów, regaty uratowane można przyznawać puchary, medale i nagrody.

Wyniki niedzielnej rywalizacji na stronie Gregor Tour w linku poniżej

Dodatkowo dla zwycięscy klasy T-1  nagroda ufundowana  przez firmę ODYSSEY Dealer Group  z Warszawy weekend samochodem marki Nissan trafiła do załogi jachtu Mariner 20 sternik Maciej Jaskuła  z Torunia.  Natomiast  statuetkę za najszybszym jacht regat otrzymała załoga SEN 749 sternik Arek Sendlewski  z Olsztyna.

Dziękujemy Wam wszystkim za udział i spędzenie tego weekendu z nami. Dziękujemy za Wasze życzenia,  miłe słowa oraz wspomnienia. Dziękujemy naszym sponsorom oraz patronom medialnym zawsze, przez wszystkie lata możemy na Was liczyć. Mateusz Partyga i Andrzej Musiński dziękujemy za fotorelacje.

Dziękujemy Burmistrzowi Miasta Iławy za otwarcie regat, życzenia  i piękny bukiet dla szefowej Lilii. Michałowi Młotkowi Przewodniczącemu Rady Miejskiej w Iławie za obecność podczas zakończenia regat. Szczególne podziękowania za obecność Tomaszowi Gonciarz Vetus Polska, Jarkowi Bazylko  Wiceprezesowi  PZŻ oraz Prezesowi PPJK, Stanisławowi Iwińskiemu yachtsmen.eu, sędziom Grzegorzowi Jurczak i Zbigniewowi Kacprzak oraz ratownikom iławskiego WOPR.

Ogromne brawa dla przyjaciołom iławskich klimatów na Jezioraku, współorganizatorów regat:

  • Firma Vetus Polska Warszawa w osobie Tomasza Gonciarza
  • Polskie Składy Budowlane Mrówka Iława
  • Firma Bafesto ze Strykowa liny żeglarskie  SEATEC
  • Jutrzenka Dobre Miasto Słodycze „ by się słodko żeglowało”
  • ODYSSEY Dealer Group Warszawa „weekend w samochodzie marki Nissan”
  • Interservis Łódź organizator Targów Żeglarstwa i sportów Wodnych BOATSHOW w Łodzi Sklep Żeglarski Zefir
  • Iławskie Centrum Sportu, Turystyki  i Rekreacji
  • Związek Gmin Jeziorak w Iławie    

Do zobaczenia za rok!

Lila i Stanisław Kasprzak

Anna, Przemysław, Maciej Kasprzak

Beata, Bartosz, Patryk, Kinga Furmanek

Załoga firmy Pod Omegą

 

Fotoreacja Mateusza Partygi


 

plenfrdeitptes